Doom 3 – game over

Uwaga! Ten wpis został napisany ponad rok temu i informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Po długich mękach (głównie z brakiem czasu) skończyłem w końcu Doom 3. Oczywiście nie kupiłem go zaraz po premierze, ale jeszcze w tym roku, ale i tak trochę to trwało. Szczególnie na ostatnich levelach miałem długie przerwy. Gra ciekawa, oczywiście jak zazwyczaj od id software dostaję idealne dla mnie sterowanie. Tylko zakończenie dość krótkie; mógłby być dłuższy filmik.

No i zastanawiam się co następne. Chyba jutro, będąc w stolicy, zajrzę do EMPiK i zobaczę co na półkach piszczy. Nie pytam co polecacie, bo jestem dość ograniczonym (lub wybrednym lub specyficznym) graczem i niewiele gatunków mi pasuje. Ale jeśli macie jakieś dobre tytuły do polecenia – zapraszam do wpisywania.

Komentarze

 1. Crash ·

  może Wiedźmin?

 2. Piotr Rybałtowski ·

  Crash, dzięki za podpowiedź. Wiedźmin chyba dla mnie zbyt rozreklamowany i zaczął mnie przez to drażnić. 🙂 A na pewno zbyt rozbudowany jak na mój brak czasu.

  Chyba jednak zaliczę UT3. Może nie ma jakieś fabuły, ale jest strzelanką z fajnym sterowaniem (widziałem demko) i pojedyncze mecze tworzą naturalną możliwość robienia krótkich sesji z grą. Tylko ten właśnie brak fabuły pewnie skończy się przerwaniem gry gdzieś w połowie. Zobaczymy jutro przed półką z grami. 🙂

 3. Kristofer ·

  Od siebie polecam Call of Duty 4 – krótkie (5-6h), ale bardzo efektowny single no i setki godzin w multi.

 4. Branch ·

  Jeśli nie grałeś, to Quake 4. Koniecznie. :))

 5. remiq ·

  Bioshock. Najlepsza gra z niedawno wydanych. Assassin’s Creed nudny, ale bardzo rozrywkowy. Wiedźmin początkowo zabawny, dalej coraz gorzej.

 6. Crash ·

  UT3 próbowałem i mnie drażni. Assassin’s Creed drażni mnie jeszcze bardziej. W każdym razie daj znać, co udało Ci się kupić 🙂

 7. Michał Górny ·

  Doinstaluj do tego Dooma moda cdoom. Co prawda trochę króŧki (tylko pierwszy epizod pierwszego Dooma), ale niesamowite wrażenie. I nie, nie należy traktować tego jako taniego przeniesienia starych leveli na nowy silnik.

 8. Piotr Rybałtowski ·

  Quake 4 skończyłem. W Bioshock mi demko nie przypadło do gustu. Zobaczę jeszcze demko AC. I tego cdoom poszukam.

 9. AdamK ·

  HL2, HL2 Ep. 1, HL2 Ep. 2

 10. Michał Górny ·

  Dekoderek: Co tu do szukania? W każdym normalnym distro jest.

 11. Piotr Rybałtowski ·

  To w HL2 były misje w pojazdach? Albo na takim dłuuuuuugim moście (wiadukcie)?

 12. Crash ·

  Dekoderek: tak, właśnie w HL2.

 13. Piotr Rybałtowski ·

  Czyli grałem, ale te misje z pojazdami mnie wkurzały. Za duża rzeźba. 🙂

 14. a ·

  faceci… 😛

 15. Crash ·

  A w ogóle to miałeś napisać, co kupiłeś :>

 16. a ·

  Jakie zgadywanie? No faceci i tyle. Ehhh… a niby to my – babki – przejmujemy się głupotami i wymyślamy problemy 😀

 17. Crash ·

  @a: no oczywiście że tak. To kobiety wymyśliły, że do butów trzeba kupić torebkę w takim samym kolorze, a potem do tej torebki drugie buty, i drugą torebkę „bo nie będę ciągle z jedną torebką chodziła!”. My tworzymy problemy? MY?

 18. a ·

  Hmmm, dobieranie torebki do butów jest ważne, ponieważ w naszej kulturze wygląd jest odzwieciedleniem statusu społecznego i nie możemy sobie pozwolić na bycie postrzeganymi, jako osoby z „niższego” szczebla elegancji itp. Można gadać, że wygląd się nie liczy, ale w przypadku kobiet statystyki są nieubłagalne – zadbane kobiet dostają częściej lepszą pracę… mi też to się nie podoba, ale co zrobić?

  A wybór nowej gierki…? Powtórzę, ale… EHHHHH… 😛

 19. Piotr Rybałtowski ·

  Crash, pochwalę się jak tylko kupię. 🙂 Zagrałem w demo Call of Duty 4, ale mnie nie pociągnęło. Duży realizm jest jego największą wadą i zaletą jednocześnie, w moim odczuciu. 🙂

  Wczoraj przeszedłem demko Wiedźmina i w sumie jest lepszy niż się spodziewałem. Nie lubię rzeczy zbyt reklamowanych, myślałem, że to tylko rozdmuchane. Ale jednak przyjemnie się gra. Wrócił czar cRPG. 🙂 Chyba właśnie na to postawię na dobry początek. No ale Unreal Tournament 3 będę musiał prędzej czy później jednak skończyć. HL2 też by wypadało.

  Przy okazji sprawdzę czy mają gdzieś dodatek do Doom 3 (Resurrection of Evil), bo w internetowych kilku co patrzyłem nie mieli.

 20. Branch ·

  A „Clive Barker’s Jericho”? Trochę trudne na początku i być może trochę frustrujące, ale z drugiej strony, ma ładną grafikę, i w ogóle to całkiem fajna siekanina 🙂

 21. Piotr Rybałtowski ·

  Od kilku dni gram w Wiedźmina. Ogólnie jest spoko (poza początkowych strasznym zawieszaniem się) tylko chyba szybko mi się znudzi, pewnie nie dojdę daleko i go porzucę. Ale na razie jest fajny.

  Branch, zainstalowałem demko Jericho, ale nie mam kiedy odpalić. Czeka grzecznie. 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.