Ubuntu Linux 11.04 na Asus k50c i SIS 671

Grafika SIS 671 (Asus K50c) na Ubuntu 11.04 (nadal) działa!

Uwaga! Ten wpis został napisany ponad rok temu i informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Mniej więcej rok temu pisałem o uruchamianiu grafiki SIS 671 pod Ubuntu 10.04. Wtedy to działało. Średnio, bo ani akceleracji, ani 3d, filmy na pełnym ekranie to porażka, a częstotliwość odświeżania zabija oczy. Ale 1380×768 jest. W 10.10 też się udało, chociaż nic nie pisałem nigdzie.

Teraz nadeszło Ubuntu 11.04 i znów po aktualizacji grafika padła. Szybko jednak udało mi się znaleźć sterowniki, tym razem działają od razu skompilowane, więc bez dłuższego wywodu wystawiam je do pobrania dla wszystkich. Niestety, nie pamiętam skąd je mam. Jak znajdę źródło, to podam do wiadomości.

Plik do pobrania: http://download.dekoderek.net/sis-on-asus/11.04/xorg-driver-sis671-ubuntu11.04.tar.gz

W paczce jest plik xorg.conf, który należy umieścić w /etc/X11. Jak ten z paczki komuś nie zadziała, to umieszczam też mój tutaj.

Powodzenia!

Komentarze

 1. keczkowski ·

  witam, chcialbym bardzo zobaczyc Twoj plik xorg.conf ale nie mam w tej chwili dostepu do folderu z linka, ktory podales w swoim wpisie. Jesli to mozliwe, to prosze przeslij mi go na moj mail: krzysztof.keczkowski@gmail.com

  mecze sie z ta grafika juz kilka dni… 🙂

 2. Dariusz ·

  Wszystko fajnie działa, tylko czemu mi filmy nie idą , w 10.10 szy a w 11.04 system mi się wylogowywuje… :/

 3. Piotr Rybałtowski ·

  Plik xorg.conf jest pod podanym linkiem i w tej chwili można go pobrać.

  Ja też tak mam z filmami od 11.04. W oknie jeszcze czasem coś działa, np. YouTube. Gorzej po przełączeniu na pełny ekran. Niestety, laptop jest całkowicie nieprzystosowany do Linuksa…

 4. hektor ·

  Powiedz mi czy ekran też tak miga jakby miał niskie odświerzanie?

 5. Piotr Rybałtowski ·

  Migania nie widać u mnie, ale jest niskie odświeżanie – po godzinie oczy bolą, po całym dniu łzawią. Ten notebook dla mnie jest awaryjny jak do klienta muszę pojechać. Do pracy się nie nadaje.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.