Piotr Rybałtowski

Programista PHP, Symfony

Książki

Splątana sieć Michała Zalewskiego

„Splątana sieć. Przewodnik po bezpieczeństwie nowoczesnych aplikacji WWW” to książka Michała Zalewskiego na temat bezpieczeństwa (w) sieci. Omówione zostały w niej tematy z zakresu przesyłania oraz przetwarzania danych przez aplikacje webowe, czyli serwisy działające w sieci Internet dostępne dla użytkowników za pomocą przeglądarek WWW. Książka skierowana jest przede wszystkim do programistów (web developerów). Nie znajdziemy tutaj wielu opisów struktury sieci czy zagadnień administracyjnych, ale wszystko jest pokazane z punktu widzenia oprogramowania.

Okładka - Splatana sieć Michała ZalewskiegoForma, w jakiej „Splątana sieć” jest napisana, bardzo mi odpowiada. Zaczynając od historii przeglądarek i Internetu, autor wprowadza czytelnika w świat bezpieczeństwa od ogółu do szczegółu – adresy WWW, protokoły, języki programowania, konkretne funkcje przeglądarek oraz dostępne wtyczki. Na końcu znajdziemy rzut oka w przyszłość, opisując aktualnie rozwijane projekty, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników globalnej sieci.

Podczas lektury znajdujemy liczne przykłady obrazujące omawiane zagadnienia oraz techniki, jak również często propozycje radzenia sobie z nimi. Wiele z nich zawiera wyczerpującą analizę działania w różnych przeglądarkach oraz ich wersjach, jak i odsyłacz do źródła dla zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na konkretny temat.

Autor książki jest uznanym na świecie specjalistą ds. bezpieczeństwa znanym pod pseudonimem lcamtuf. Z pochodzenia jest Polakiem, ale działa głównie za granicą. Ta książka oryginalnie została napisana w języku angielskim, a na polski rynek wydane zostało tłumaczenie.

Skomentuj lub zadaj pytanie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.